Draftujeme dobrovoľníkov pre komerčný svet

  • Online knižnica

Niektorí z najuznávanejších a najúspešnejších ľudí už vo svojich 25 rokoch mali dobre vykročené na dráhu, ktorá ich preslávila. Iní sa ale ešte iba hľadali a na cestu úspechu vykročili až o niečo neskôr.

Zatiaľ čo Zuckerberg sa vo svojich 25 rokoch (v roku 2009) konečne dočkal toho, že Facebook sa finančne dostal do pozitívnych čísel a zaznamenal 300 miliónov užívateľov a Steve Jobs sa stal ako 25-ročný milionárom, Mark Cuban, okrem iného dnešný majiteľ klubu NBA Dallas Mavericks a distribučnej spoločnosti Magnolia Pictures, začínal tak, že pracoval ako barman v Dallase.

To len dokazuje, že len ťažko dokážeme nájsť dve cesty za úspechom, ktoré by boli absolútne identické.

Mladý realitný maklér získal kontrolu nad spoločnosťou svojho otca
Dnes je to republikánsky kandidát na post prezidenta, predtým nádejný magnát miliardovej realitnej spoločnosti a neskôr aj televízna osobnosť. Donald Trump vyrastal v bohatstve, čo znamená hodnota peňazí sa naučil od svojho otca, ktorý ho primäl k tomu, aby zbieral po ich staveniskách prázdne fľaše a v predajni ich vymieňal za hotovosť.

stiahnuť

Odišiel zo školy a vsadil na internet
V 24 rokoch odišiel kvôli boomu okolo .com z doktorandského štúdia na Stanforde a založil internetovú spoločnosť Zip2, ktorá poskytovala biznisadresáre a mapy. O štyri roky neskôr kúpila Zip2 spoločnosť Compaq za 307 miliónov dolárov a Elon Musk použil peniaze na spustenie svojho ďalšieho startup podniku PayPal.

stiahnuť 1

Stál za rozvojom počítačovej vedy
Šesť rokov strávil ako postgraduálny študent na University of California, Berkeley (UC Berkeley), doktorandské štúdium ukončil v 27 rokoch prácou v oblasti počítačových sietí a vývoja distribuovaných systémov. Letá trávil v tom čase prácou v slávnom Xerox PARC labs, teda v inštitúcii, ktorá pomohla vytvoriť počítačové pracovisko, ako ho poznáme dnes. To je príbeh Erica Schmidta.

stiahnuť 2

Vymenil pohodlné miestečko vo finančníctve
V 24 rokoch začal pracovať na vývoji revolučného softvéru pre bankové inštitúcie v Bankers Trust. O dva roky neskôr sa stal najmladším viceprezidentom spoločnosti. Dnes Jeff Bezos šéfuje spoločnosti Amazon.

stiahnuť 3

Najskôr hudba, neskôr všestranne orientovaná firma
Keď mal 20 rokov otvoril svoj prvý obchod s hudobninami, v 22 otvoril štúdio a v 23 vytvoril a uviedol na trh značku. Kým dosiahol vek 30 rokov, získala jeho spoločnosť Virgin medzinárodný status. Richard Branson.

stiahnuť 4

 

Tento článok sme objavili na stránke http://openiazoch.zoznam.sk/cl/162366/Pohlad-do-nedavnej-minulosti-Co-robili-tito-uspesni-ludia-ked-mali-rokov

 

 

Za týmto projektom stojí

OZ V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže