Draftujeme dobrovoľníkov pre komerčný svet

  • Online knižnica

 

1. Porovnávajte sa sami so sebou, nie s inými. Porovnávať sa s milionármi a hovoriť si, on si kupuje už siedme auto a ja „stále nič“, môže byť veľmi demotivujúce. Vždy sa nájdu ľudia, ktorí sú pred nami, buď sú bohatší, lepšie vyzerajú alebo sú jednoducho šťastnejší. Zabudnite na nich – porovnajte sa sami so sebou, spýtajte sa, čo môžem spraviť pre to, aby som bol lepší ako včera?

2. Začnite s niečím malým. Ak ste totálne „vybitý“ a pri pomyslení na úlohy, ktoré vás čakajú, z vás vyprchá posledné nadšenie, je vhodné začať s niečím malým. Možno len stačí vstať a upratať si pracovný stôl, roztriediť dokumenty či umyť riad. Pomáha to.

3. Vizualizujte – vizualizácia výsledkov vám dodá vnútorné palivo. Predstavte si ten slastný pocit, keď všetko, čo ste potrebovali spraviť, je na 110% hotové. Zatvorte oči a vizualizujte si stav, kedy ste dosiahli svoj cieľ. Je to jedna z najobľúbenejších techník, ako sa „nakopnúť“ k činom.

4. Nájdite si svoje „prečo“ – musíte vedieť, čo vás inšpiruje. Prečo robíte to či ono. Možno tvrdo na sebe pracujete, lebo chcete zarábať viac peňazí a kúpiť si lepšie auto. Alebo tvoríte pasívne príjmy, aby ste mali viac času na seba a svoju rodinou. Vždy, keď neviete ako ďalej, spomeňte si na svoje “prečo”.

5. Citáty, skupiny – určite poznáte ten pocit, keď sa vám na Facebook nástenke objaví inšpirujúci citát, ktorý vám prišiel výrazne vhod. 

Stačí jeden inšpirujúci výrok a vaša nálada sa v momente zlepší. Okrem toho sa môžete pridať do skupín podobne zmýšľajúcich ľudí ako ste vy. Napr. sociálna skupina začínajúcich podnikateľov,  investorov či programátorov. Budete prekvapení, ako veľmi vás obklopovanie ľuďmi so spoločnými cieľmi namotivuje.

6. Motivačné knihy a nahrávky. Aj keď niektorí ľudia považujú motivačné knihy za zbytočné, je isté, že z nich načerpáte nové myšlienky a svoje myslenie naladíte na tú správnu vlnu. Existuje veľmi veľa dobrých kníh, ktoré človeka namotivujú k akcii. Z vlastnej skúsenosti odporúčam Žiadne výhovorky od Briana Tracyho či Nekonečnú vnútornú silu od Tonyho Robbinsa. Práve vďaka týmto knihám som začal vstávať veľmi skoro ráno, naučil som sa efektívnejšie ovládať svoj čas a koncentrovať sa na výsledky.

PS: Nemusia to byť len tlačené knihy, pokojne siahnite po audionahrávkach, ktoré si budete môcť vychutnať počas jazdy autom.

Tento a ďalšie iné inšpiratívne článoky môžete nájsť na stránkach www.svetbohatych.com

Za týmto projektom stojí

OZ V.I.A.C. - Inštitút pre podporu a rozvoj mládeže